Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce placa de baza am instalata in calculator

In jos

Ce placa de baza am instalata in calculator Empty Ce placa de baza am instalata in calculator

Mesaj Scris de wubb_blade Dum Oct 23, 2011 7:58 am

O intrebare destul de simpla insa pentru unii este o mare bataie de cap cand intervine curiozitatea ori daca alta persona le cere acest lucru.

Totusi la fel de multi au auzit de everest home edition pe care il descarca, instaleaza, iar pe undeva pe la summary – motherboard name gasesc modelul placii de baza.

Asta este partea usoara si simpla, insa cand nu ai internet si vrei ca un prieten sa iti caute driverele ca mai apoi sa ti le aduca pe un CD/ stick usb, ce faci?
Ce placa de baza am instalata?

Exista doua alte metode oarecum destul de simple si ele:

Urmezi intocmai pasii: Start –> Run (sau apasand simultan tastele Windows si R), tastati dxdiag in casuta din fereastra aparuta, urmata de un click pe OK, iar apoi pe la mijlocul noii ferestre o sa gasiti: System model: … ce reprezinta modelul placii de baza

Ce placa de baza am instalata in calculator Systemmodel

Deschideti carcasa si de cele mai multe ori numele placii de baza se afla inscriptionat pe ea cu litere si cifre mari pozitionate de regula aproximativ in mijlocul ei.

Ce placa de baza am instalata in calculator Modelplacadebaza
wubb_blade
wubb_blade
Admin
Admin

Mesaje : 347
Data de inscriere : 22/10/2011
Varsta : 34
Localizare : Magurele

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum