Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Google Chrome Remote Desktop – aplicatie de control de la distanta

In jos

Google Chrome Remote Desktop – aplicatie de control de la distanta Empty Google Chrome Remote Desktop – aplicatie de control de la distanta

Mesaj Scris de wubb_blade Dum Oct 23, 2011 7:46 am

Astazi tragand un ochi pe blogul celor de la Google am observat o aplicatie super tare ce mi-a atras repede atentia - Chrome Remote Desktop.

Asa cum ii zice si numele aceasta aplicatie permite oricarui utilizator de Google Chrome sa se conecteze securizat la alt calculator aflat in internet. Momentan Chrome Remote Desktop este o aplicatie in stadiul beta, deci poate pentru unii nu o sa mearga asa cum s-ar astepta.

Avand in vedere ca pentru a te conecta la alt calculator ai nevoie doar de un ID (un numar format din 12 cifre – 3 grupe a cate 4 cifre) acest lucru ma duce cu gandul la faptul ca Google incearca sa copieze toate soft-urile bune aflate pe internet (Teamviewer) si sa le integreze in Google Chrome care asa cum bine stiti si voi in viitorul apropiat acesta va fi noul sistem de operare pentru tablete Chromebook.
Instalare Chrome Remote Desktop

accesati urmatorul link: http://goo.gl/xUb4B dupa care apasati butonul Adaug. in Chrome
wubb_blade
wubb_blade
Admin
Admin

Mesaje : 347
Data de inscriere : 22/10/2011
Varsta : 34
Localizare : Magurele

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum